Sklep afterdive

Termozawór 303

scroll down

zobacz specyfikację produktu

specyfikacja

Zawór dodawczy nurkowy z funkcją integrującą podłączenie do baterii o napięciu 12V.

  • Przystosowany do średnicy otworów firmy APEKS i SI-TECH,
  • posiada obrotową głowicę wyposażoną w złącze średniego ciśnienia,
  • ruchoma głowica zapewnia swobodę w optymalnym i wygodnym dla użytkownika ułożeniu przewodu bateryjnego (E/O cord) i wężyka,
  • zawiera dwa złącza elektryczne po przeciwległych stronach przewodu – złącze do podłączenia z baterią przystosowane do pracy w wodzie (standard E/O cord) oraz złącze wodoszczelne do podłączenia
  • elementu grzewczego wyłącznie firmy SANTI,
  • element dedykowany do pracy z zasilaniem bateryjnym o napięciu nie wyższym niż 12V,
  • łączna długość przewodu wraz z wtykami – około 55 cm,
  • zestaw zawiera dwuczęściową nakrętkę.
     

Umiejscowienie zaworu:

Zawór powinien być umiejscowiony w odpowiednio do tego wyznaczonym miejscu na skafandrze w okolicach klatki piersiowej. Zawór wkręca się w otwór uprzednio zabezpieczony odpowiedniej wielkości uszczelką przyklejoną do powłoki skafandra. Umiejscowienie zaworu powinno znajdować się w miejscu łatwo dostępnym. Należy upewnić się, że nie będzie on przysłonięty innymi elementami sprzętu, które utrudniałyby bezpieczne korzystanie z niego.

 

Połączenie z zaworem niskiego ciśnienia:

W celu zamontowania węża średniego ciśnienia do końcówki termozaworu należy ściągnąć w dół pierścień węża i nasunąć go na końcówkę termozaworu.

 

Działanie termozaworu:

Aby uniknąć ewentualnych przecieków, należy sprawdzić dokręcenie zaworu przed każdym nurkowaniem. Nie należy nurkować przy zbyt dużym przeważeniu. Sprawdź swoją pływalność w bezpiecznym, płytkim miejscu dostosowując poziom powietrza poprzez użycie zaworu dodawczego i upustowego w twoim skafandrze. Po wejściu do wody, na powierzchni napompuj odpowiednio skafander poprzez wciśnięcie przycisku w zaworze dodawczym, aby zapewnić odpowiednią pływalność.

 

Procedura użytkowania:

Termozawór SANTI spełnia funkcję standardowego zaworu dodawczego, umożliwia także bezkolizyjne podłączenie wewnętrznych warstw odzieży nurkowej (kamizelki lub ocieplacza) poprzez odpowiednio zintegrowane okablowanie, które może być zasilane z baterii do 12 V pozostającej poza powłoką skafandra.

Skoro jesteś na tej stronie, zdajesz sobie już sprawę, że Santi przetwarza Twoje dane osobowe. Jeżeli interesują Cię szczegóły tych procesów albo informacja o Twoich prawach, czytaj dalej.Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.