Sklep afterdive

Dobór rozmiaru

Dlaczego właściwy dobór rozmiaru jest tak ważny?

 

Właściwy dobór rozmiaru skafandra jest bardzo istotny dla zachowania komfortu, mobilności nurka, odpowiedniego doboru balastu i dystrybucji gazów. Nurek musi mieć możliwość sięgnięcia do swojego sprzętu tak by nic nie ograniczało jego ruchów.

 

Mierząc się, należy wiedzieć dokładnie jakie punkty na ciele wybrać, z których zbierane będą wymiary. Ludzka sylwetka jest różnorodna w kształcie i rozmiarze, pamiętając o tym unikniemy wszelkich pomyłek.

 

Dla przykładu muskularna sylwetka musi być mierzona z uwzględnieniem mięśni napiętych i zrelaksowanych takich jak biceps, klatka czy uda. Różnice mogą być znaczące i mogę mieć znaczący wpływ na ogólny wynik mierzenia. Bardziej krągłe kształty powinny być mierzone w najszerszych obwodach i punktach krytycznych gdzie ciało ma nietypowy kształt. Dokładne sprawdzenie i podwójne mierzenie zabiera tylko nieco więcej czasu i może uchronić w przyszłości przed niepotrzebnym stresem i kosztownymi pomyłkami.

 

Te proste zalecenia pomogą tobie pobrać właściwe wymiary lecz pamiętaj jednak, że firma SANTI gorąco zaleca aby każdy klient zasięgnął pomocy w profesjonalnej placówce dilerskiej, która jest wykwalifikowana do wykonywania pomiarów oraz odpowiada za właściwy dobór twojego zamówienia.

 

Skoro jesteś na tej stronie, zdajesz sobie już sprawę, że Santi przetwarza Twoje dane osobowe. Jeżeli interesują Cię szczegóły tych procesów albo informacja o Twoich prawach, czytaj dalej.Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.