Sklep afterdive

INFORMACJA PRASOWA

Kombinezony ochronne i przyłbice SANTI

SANTI Diving zbiera opinie pracowników lokalnych szpitali o prototypie kombinezonu ochronnego, w pełni zaprojektowanego i wyprodukowanego w SANTI.

 

W minionym tygodniu do miejscowych szpitali (Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, Szpital Morski im. PCK w Gdyni, Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie) przekazano prototypy kombinezonów SANTI z prośbą o przetestowanie i zaopiniowanie.


Po otrzymaniu pierwszej pozytywnej opinii, rozpoczęliśmy szycie kolejnych sztuk – w obecnej sytuacji panującej w kraju zdajemy sobie sprawę jak ważna jest szybkość działania. Czekamy jeszcze na pozostałe opinie przedstawicieli służby zdrowia, gdyż są one dla nas bardzo istotne – to ich zdrowie mają chronić kombinezony SANTI” - mówi Łukasz Cupisz z działu R&D.

 

 

Zdjęcie: Szpital im F. Ceynowy w Wejherowie

 

Kombinezon ochronny SANTI

 

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w produkcji skafandrów do nurkowania stworzono kombinezon ochronny SANTI, którego głównym zadaniem jest ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Kombinezon wykonany został z tkaniny wodoszczelnej z łatwo zmywalną powłoką zewnętrzną typu PU. Wszystkie szwy są podklejane, dzięki czemu
jest produktem w pełni wodoszczelnym. Kombinezon jest wyposażony w pętelkę na kciuk, dodatkowy kołnierz na nogawce zapobiegający dostawaniu się zanieczyszczeń do obuwia, bryzgoszczelny zamek oraz ściągacze na nogawkach, rękawach i kapturze.

 

W ramach pomocy pobliskim szpitalom w najbliższych dniach przekazane zostaną kolejne, bezpłatne sztuki kombinezonów – pierwsze trafią do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku oraz Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie. Szpital w Wejherowie jest nam bliski, gdyż duża część naszych pracowników produkcji pochodzi z tego rejonu. Zależy nam, aby przyczynić się do zwiększenia poczucia ich bezpieczeństwa. Demonstracyjny kombinezon trafi także do Szpitala Miejskiego św. Wincentego Paulo w Gdyni oraz Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni” - mówi Łukasz Cupisz.

 

   
 
Decyzja o pomocy lokalnym szpitalom została podjęta w pierwszych tygodniach marca, kiedy zaczęto produkować maski dla Grupy Szpitale Pomorskie – więcej o dołączeniu SANTI do akcji #BiznesPomaga –www.santidiving.com

Rozważane jest wydzielenie części mocy produkcyjnych i rozpoczęcie masowej produkcji kombinezonów.

 

Produkcja przyłbic - środowisko nurkowe razem przeciwko pandemii

Firma SANTI połączyła siły z firmą SEACRAFT, która na co dzień zajmuje się produkcja skuterów nurkowych. SEACRAFT przekazał blisko 200 szt. części bazowych do przyłbic bez podnoszonej szybki. Na ich podstawie powstało już kilka kompletnych przyłbic, a produkcja dalej trwa.

 

W odpowiedzi na głosy płynące z trójmiejskiego środowiska medycznego firma SANTI rozpoczęła także produkcję przyłbic w wersji z podnoszoną szybką (na drukarce 3D). Zostały one w pełni zaprojektowane przez zespół SANTI, a ich tygodniową serię produkcyjną zgodnie z możliwościami zespołu szacuje się na 40-50 sztuk.

 


Przyłbice wytworzone są z materiałów PET-G, posiadają gumkę umożliwiającą dopasowanie do głowy oraz ochronny neopren łatwy do dezynfekcji. Niestety brak dostępności na rynku arkuszy, z których wykonuje się szybki ochronne bardzo ogranicza produkcję obu modeli przyłbic. Firmy lub osoby fizyczne mogące pomóc w zakupie szybek ochronnych zachęcamy do kontaktu.

 

Wszystkie wyprodukowane przyłbice przekazywane są bezpłatnie do okolicznych szpitali. Pierwsze trafiły do Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni, Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni oraz Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie. W tym tygodniu kolejne trafią do pracowników służby zdrowia.

 

SANTI szyje maseczki dla pracowników szpitali i środowiska nurkowego

 

Gdy sytuacja na świecie z dnia na dzień zaczęła się drastycznie pogarszać rozpoczęto akcję „wspieramy tyle ile mamy siły” – duże ilości maseczek zostały bezpłatnie przekazane do dealerów produktów SANTI na całym świecie, a do każdego zakupionego skafandra nurkowego zaczęto dodawać 10 sztuk darmowych maseczek ochronnych.
Do lokalnych szpitali trafiały kolejne paczki z szytymi bezinteresownie maseczkami według zaakceptowanego przez szpitale wzoru, z materiałów otrzymanych z Działu Zaopatrzenia Szpitali Pomorskich oraz z materiałów zdobytych we własnym zakresie.  Do tej pory wsparto: Spółkę Szpitale Pomorskie – siedziba w Szpitalu Morskim im. PCK
w Gdyni - 3100 szt., Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie - 600 szt., Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni - 200 szt. Ponadto do ostatniej placówki przekazano także 60 sztuk kompletów odzieży ochronnej (bluzy i spodnie).

 

 

Kontakt dla mediów:

Izabela Kwiatkowska - Marketing & PR Manager, Santi Diving
e-mail: marketing@santidiving.com  

Skoro jesteś na tej stronie, zdajesz sobie już sprawę, że Santi przetwarza Twoje dane osobowe. Jeżeli interesują Cię szczegóły tych procesów albo informacja o Twoich prawach, czytaj dalej.Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.